By continuing to use this site, you agree to the use of cookies in accordance with our privacy policy.

Trustees

  • Kathleen A. Walters, '73, Chair
  • Steven W. Barnes, '82, H'19, Chairman Emeritus
  • Steven W. Ballentine, '83, Vice Chair
  • Christine E. Larsen, G'84, Vice Chair
  • Patricia H. Mautino, '64, G'66, Vice Chair
  • Edward J. Pettinella, G'76, Vice Chair
  • Patrick J. Ahearn, '73, G'73
  • Richard M. Alexander, L'82
  • Sharon R. Barner ’79
  • Andrew T. Berlin, '83
  • Michael E. Blackshear ’91
  • Lauren B. Cramer, L'94
  • Christine A. Carona, '85
  • Vincent H. Cohen, Jr., '92, L'95
  • Darlene T. DeRemer, '77, G'79
  • David G. Edelstein, '78
  • Steven L. Einhorn, '64, '67
  • Cliff Ensley, '69, '70, G'71
  • Harold A. Fetner, '83
  • Shelly Lotman Fisher, '80
  • Elisabeth Fontenelli, '86
  • Raj-Ann Rekhi Gill, '98
  • Neil A. Gold, '70
  • Deborah A. Henretta G’85
  • Lawrence S. Kramer, '72
  • James D. Kuhn, '70, G'72
  • Deborah Leone, '86, G'87
  • Gisele A. Marcus ’89
  • Ryan P. McNaughton ’96
  • Mark A. Neporent, L'82
  • Michael A. Newhouse
  • Tonia M. O'Connor, '92
  • Ronald P. O'Hanley, '80
  • Reinaldo Pascual, '85
  • Louise Phanstiel
  • Kenneth A. Pontarelli ’92
  • Elliott I. Portnoy, '86
  • Douglas A. Present, '86
  • Jeffrey M. Scruggs
  • Kent Syverud, Chancellor & President
  • Michael T. Tirico, '88
  • David N. Watson
  • Michael D. Wohl, '72, L'75
  • Howard E. Woolley, '80
  • David M. Zaslav
  • William F. Allyn, '59
  • Joanne F. Alper, '72
  • Martin N. Bandier, '62
  • Charles W. Beach, '58, G'67
  • Michael M. Bill, '58
  • Lee N. Blatt, '51
  • John E. Breyer
  • Walter D. Broadnax, Ph.D.'75
  • William J. Brodsky, '65, L'68
  • John H. Chapple, '75, H'11
  • Wendy H. Cohen, '70, H'02
  • Ángel Collado-Schwarz, G'74
  • John A. Couri, '63, H'08
  • Renée Schine Crown, '50, H'84
  • Daniel A. D'Aniello, '68
  • Nicholas M. Donofrio, G'71, H'11
  • Michael A. Dritz, '59
  • Michael J. Falcone, '57
  • David B. Falk, '72
  • Winston C. Fisher, '96
  • Daryl R. Forsythe, '65, G'79
  • Stuart Frankel, '61
  • Alan Gerry, H'13
  • Samuel V. Goekjian, '52
  • Kun Goh, H'01
  • Lola L. Goldring, '51
  • Kenneth E. Goodman, '70
  • Melanie Gray, L'81
  • Paul Greenberg, '65
  • Richard S. Hayden, '60
  • Richard L. Haydon, '66
  • Joshua H. Heintz, L'69
  • Jerrold A. Heller, '63
  • Joyce Hergenhan, '63
  • Jonathan J. Holtz, '77
  • Peter A. Horvitz, '76
  • G. William Hunter, '65
  • Sharon Haines Jacquet, '72
  • Bernard R. Kossar, '53, L'55
  • John L. Kreischer, '65
  • Stephen F. Kroft, '71
  • Vernon L. Lee, '54
  • Marvin K. Lender, '63
  • Robert R. Light, '78
  • Arthur S. Liu, '66
  • Tarky J. Lombardi, '51, L'54, H'87
  • Donald T. MacNaughton, L'68
  • Theodore A. McKee, L'75
  • Donovan J. McNabb, '98
  • Daniel N. Mezzalingua, '60
  • Robert J. Miron, '59
  • James A. Monk, '80
  • Eric Mower, '66, G'68
  • Judith C. Mower, '66, G'73, G'80, Ph.D.'84
  • Samuel G. Nappi
  • Alexander G. Nason, '81
  • Joan A. Nicholson, '71, G'89, CAS'99
  • Deryck A. Palmer, '78
  • Doris L. Payson, '57
  • Susan C. Penny, '70
  • Howard G. Phanstiel, '70, G'71
  • Edwin A. Potter, '55
  • H. John Riley, '61
  • Judith Greenberg Seinfeld, '56
  • Allan D. Sutton, '55
  • Robert P. Taishoff , '86
  • Arielle Tepper, '94
  • Richard L. Thompson, G'67, H'15  
  • Michael G. Thonis, '72
  • Robert E. Warr
  • Thomas C. Wilmot, '70
  • Abdallah H. Yabroudi, '78, G'79
  • Anthony Y. C. Yeh, G'49
  • Samuel J. Zamarripa, G'78
  • Robert B. Menschel, '51, H'91
  • Donald E. Newhouse, '51, H'16